Twoja przeglądarka jest przestarzała. Zaktualizuj ją!
Z kraju i regionu

30 marca w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie, firma Brenntag Polska miała zaszczyt gościć członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego podczas obrad jej Ogólnego Zgromadzenia.

Na spotkanie przybyło ponad stu członków Izby, reprezentujących firmy przemysłu chemicznego w Polsce, aby wspólnie podsumować rok 2014 w branży oraz porozmawiać o obecnej sytuacji, perspektywach i wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim sektorem chemicznym.

Niewątpliwie ważnym punktem spotkania było wystąpienie prof. Jerzego Buzka, byłego premiera RP, w latach 2009-2012 Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a obecnie Przewodniczącego Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) oraz Członka Komisji Spraw Zagranicznych w Parlamencie Europejskim. Premier Buzek mówił o możliwościach rozwoju branży chemicznej, trudnościach, zagrożeniach i przyszłości dla firm przemysłu chemicznego w Polsce i Europie: „Ważne jest dla firm przemysłu chemicznego w Polsce – mniejszych i większych – to, jak wygląda dzisiaj nasza sytuacja w Unii Europejskiej, jakie mamy szanse rozwoju, co jest naszym zagrożeniem a co może być dobrą przyszłością.”Profesor mówił o trudnościach integracyjnych wewnątrz Unii oraz o tym, co może być rozwiązaniem na pokonanie kryzysu europejskiego: „Musimy być silniejsi wewnętrznie, bo silniejsza gospodarka to zadowoleni obywatele, którzy mają miejsca pracy. Trzeba się zmobilizować. W Unii Europejskiej najbardziej stawia się na przemysł chemiczny, który ma być początkiem reindustrializacji. Przemysł, który Wy reprezentujecie ma być początkiem odbudowy sukcesu europejskiego.”

Po wystąpieniu profesora głos zabrał przedstawiciel gospodarza spotkania i obrad Izby – Marek Jarawka, członek zarządu Brenntag Polska, który zaprezentował firmę oraz jej najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług wartości dodanej. Brenntag Polska jest członkiem PIPC od 2006 roku, a jej przedstawiciel zasiada w Prezydium Rady.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego jest organizacją powstałą w 2001 r., która wspiera rozwój branży chemicznej oraz reprezentuje interesy jej członków przed organami administracji państwowej oraz na arenie międzynarodowej. Do grona członków Izby należą zarówno największe firmy chemiczne, producenci chemikaliów, jak również firmy transportowe, dystrybucyjne czy instytuty naukowe.
PIPC jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej oraz wielu stowarzyszeń zagranicznych, w tym - jako jedyna polska organizacja – jest rzeczywistym członkiem Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego CEFIC i ma prawo do reprezentowania polskiego przemysłu chemicznego na forum międzynarodowym.

Więcej informacji:

Dział Promocji
Brenntag Polska Sp. z o.o.
tel. (77) 472 16 57
promocja@brenntag.pl 

Pokaż listę newsów

Brenntag Polska
08-04-2015
Z kraju i regionu
Brenntag Polska gospodarzem spotkania członków PIPC