Twoja przeglądarka jest przestarzała. Zaktualizuj ją!
Z kraju i regionu

W dniach 1-3 października 2014 r. w zgierskim Centrum Rozwoju Aplikacji Spożywczych zapachniało daniami mięsnymi. Dział Przemysłu Kulinarnego firmy Brenntag Polska już po raz szósty zorganizował seminarium dla przemysłu mięsnego.

W Centrum Rozwoju Aplikacji Spożywczych Brenntag Polska w Zgierzu spotkali się specjaliści i technolodzy z zakładów przetwórstwa mięsnego, aby zapoznać się z nowościami na rynku aromatów i dodatków funkcjonalnych do żywności.

Motywem przewodnim seminarium były cztery światowe trendy, zauważalne obecnie na rynku przemysłu spożywczego, tj.:

  • Well-Being - prozdrowotnie – produkty o obniżonej zawartości soli, kalorii i cukru, poprawiające nie tylko zdrowie fizyczne, ale wspierające również równowagę emocjonalną i mentalną człowieka.

  • Flex-Ability - różnorodnie – produkty zaspokajające specyficzne potrzeby, preferencje i style życia poszczególnych grup. Zalicza się tu składniki o smakach ekstremalnych lub polaryzujących, czy niecodzienne kombinacje składników tradycyjnych i egzotycznych.

  • Rooted & Real - powrót do korzeni – produkty lokalne, sprawdzone i pewne. Konsumenci coraz bardziej cenią sobie bezpieczeństwo żywności, oczekują informacji na temat pochodzenia produktu, ale również o traktowaniu zwierząt i uczciwości.

  • Desire & Delight - pragnienia i przyjemności – produkty premium i luksusowe, nowe smaki i sposoby konsumpcji dostosowane do potrzeb konsumentów.


Przedstawiciele światowego lidera w dziedzinie produkcji aromatów, firmy Givaudan, przedstawili w teorii i praktyce główne trendy rozwoju przemysłu spożywczego. Zaprezentowana została szeroka gama rozwiązań będąca odpowiedzią na oczekiwania konsumentów, a także propozycje produktów kształtujących jakość wyrobów zarówno pod kątem ich tekstury jak i smaku.

Goście mogli osobiście przetestować i ocenić wyroby mięsne przygotowane przez naszych technologów, takie jak:

  • Well-Being  - wędzony filet z indyka o obniżonej zawartości sodu, parówki z inuliną,
  • Flex-Ability -  pierogi, szaszłyki, klopsiki,
  • Rooted & Real  - tradycyjne produkty pieczone (szynka, golonka, boczek, karkówka),
  • Desire & Delight  - serwolatka, parówki z indyka.

Podczas spotkania uczestnicy seminarium mogli poznać pracę naszych technologów od kuchni w nowopowstałym Centrum Rozwoju Aplikacji Spożywczych, gdzie opracowywane są nowe receptury oraz przeprowadzane badania funkcjonalności dodatków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo w seminarium.

Do zobaczenia za rok!

Więcej informacji:

Monika Pojasek
Dział Przemysłu Kulinarnego

Brenntag Polska Sp. z o.o.
tel. 605 368 118
monika.pojasek@brenntag.pl

Pokaż listę newsów

Brenntag Polska
15-10-2014
Z kraju i regionu
6th Brenntag Meat Innovation Days