Twoja przeglądarka jest przestarzała. Zaktualizuj ją!
Z kraju i regionu

Z wielką przyjemnością informujemy, że firma Brenntag Polska rozpoczęła współpracę z wiodącym na świecie producentem najwyższej jakości wyrobów czekoladowych i kakao Barry Callebaut.


Barry Callebaut
zaopatruje w swoje produkty całą branżę spożywczą, zarówno globalne koncerny jak i producentów słodyczy, piekarzy oraz dystrybutorów. Z nowym partnerem nawiązaliśmy bliską współpracę w zakresie dystrybucji czekolad i dekoracji czekoladowych na terenie czterech województw: wielkopolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz wysokiej jakości proszków kakaowych na terenie całej Polski.

Grupa Barry Callebaut powstała w 1996 roku w wyniku fuzji dwóch koncernów czekoladowych o ponad 150-letnich tradycjach: francuskiej firmy Cacao Barry i belgijskiej Callebaut. Dzisiaj jest już światowym liderem w produkcji wysokiej jakości wyrobów kakaowych i czekoladowych, troszcząc się o nie na wszystkich etapach ich powstawania, począwszy od ziarna kakao, aż do gotowego produktu na sklepowej półce.

Firma posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001, stosuje dobre praktyki wytwarzania (GMP) i przestrzega Kodeksu Żywnościowego (HACCP). Wdrożyła również politykę identyfikowania i oznakowywania na etykietach swoich wyrobów, wszystkich alergenów oraz źródeł laktozy i glutenu, zgodnie z zaleceniami Komisji Kodeksu Żywnościowego. Zapewnia wyłączne stosowanie w swojej produkcji składników niezawierających organizmów modyfikowanych genetycznie (we wszystkich krajach, w których jest prawnie wymagane oznakowanie GMO).

Barry Callebaut – podobnie jak firma Brenntag Polska – ukierunkowana jest na wyszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz działalność, która zapewnia pełne zadowolenie klienta. Na przykład w 2005 roku wprowadziła do swojej oferty "zdrowy" produkt o nazwie czekolada ACTICOA, która zawiera wyższy poziom polifenoli (przeciwutleniaczy) niż jakakolwiek inna czekolada. Istnieją naukowe dowody, że związki te mają szczególnie korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Cieszymy się, że stoją przed nami nowe wyzwania w zakresie sprzedaży zmysłowej czekolady poparte doświadczeniem i inspiracjami naszego partnera – firmy Barry Callebaut.

Więcej infomacji o ofercie Brenntag Polska dla przemysłu spożywczego można znaleźć TUTAJ.

 

Więcej informacji:

Agnieszka Gawryszak
Dział Przemysłu Spożywczo-Przetwórczego

Brenntag Polska Sp. z o.o.
tel. (61) 893 65 11
agnieszka.gawryszak@brenntag.pl

Pokaż listę newsów
Brenntag Polska
30-07-2015
Z kraju i regionu
Wszystko jest dobre jeśli jest z czekolady!