Twoja przeglądarka jest przestarzała. Zaktualizuj ją!
Nowe produkty

Oddział Ropy i Gazu firmy Brenntag Polska poszerzył swoją ofertę produktową o trzy mineralne bazy olejowe opatentowane i wykonane na bazie technologii opracowanej przez naszych specjalistów.

Brenntaoil
Mineralne bazy olejowe


Wiele problemów występujących w operacjach wiercenia i rekonstrukcji, związanych z użyciem płynów wiertniczych na bazie wody, spowodowanych jest chłonięciem wody z płuczki przez skały ilaste. Takie niezgodności mogą skutkować wymywaniem ścian otworu, obsypywaniem formacji iłowej ze ścian w czasie wiercenia, a co za tym idzie wzrostem kosztów związanych na przykład z kontrolą zwiercin, czasem wiercenia czy rozcieńczaniem płuczki.

Oddział Ropy i Gazu firmy Brenntag Polska znalazł sposób na te problemy i wprowadził do swojej oferty produktowej trzy mineralne bazy olejowe opatentowane i wykonane na bazie technologii opracowanej przez naszych specjalistów.

Oleje o nazwie Brenntaoil przeznaczone są do sporządzania olejowych płuczek wiertniczych, a wraz z unikalnymi dodatkami, takimi jak emulgatory czy środki zwiększające lepkość, stanowią pełną ofertę dla firm wiertniczych w zakresie technologii płuczek olejowych.Bazy Brenntaoil zapewniają wysoką wydajność w najbardziej wymagających warunkach. Każdy typ posiada odmienne właściwości, które spełniają unikalne wymagania panujące w złożu:

 • Brenntaoil 10
  standardowa baza olejowa do sporządzania OBM,

 • Brenntaoil 11
  charakteryzuje się bardzo niską lepkością
  (około 2 cSt w 40°C),

 • Brenntaoil 12
  o wysokim punkcie zapłonu (powyżej 100°C)
  i niskiej wartości VOC.

 

Więcej informacji:

Łukasz Leśniak

Oddział Ropy i Gazu
Brenntag Polska Sp. z o.o.
tel. 519 302 282
lukasz.lesniak@brenntag.pl

Pokaż listę newsów

Brenntag Polska
30-04-2014
Nowe produkty
Mineralne bazy do produkcji olejowych płuczek wiertniczych