Twoja przeglądarka jest przestarzała. Zaktualizuj ją!
Ze świata

Włoski oddział Grupy Brenntag, która jest największym przedsiębiorstwem dystrybucyjnym światowego rynku surowców chemicznych, otworzył nowe specjalistyczne centrum serwisowe, świadczące usługi firmom reprezentującym przemysł gumowy.

Nowa placówka ma strategiczne położenie w Orbassano pod Turynem, w pobliżu głównego ośrodka włoskiego przemysłu motoryzacyjnego i przygotowana jest do obsługi klientów w Europie i na poziomie globalnym.

W obiekcie o powierzchni 12 tys. m2 mieści się magazyn, laboratorium, kompleks biurowy oraz nowoczesne instalacje umożliwiające tworzenie mieszanek i konfekcjonowanie.

Karsten Beckmann, Prezes Zarządu Brenntag Europe, Middle East and Africa:

"Nowe centrum serwisowe to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju dystrybucji produktów specjalistycznych, którą konsekwentnie realizujemy. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom szeroki wybór realizowanych przez nową placówkę usług wartości dodanej. Ta inwestycja to kolejne potwierdzenie mocnego zaangażowania Grupy Brenntag na rynku przetwórstwa kauczuku także poprzez wysoko wyspecjalizowane i profesjonalnie realizowane usługi. Ich efekt zostanie jeszcze wzmocniony dzięki utworzeniu paneuropejskiego zespołu branżowego do obsługi sektora gumowego, co nastąpi w pierwszym kwartale tego roku."

Obiekt wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający operacje z pełnym spektrum środków pomocniczych dla przemysłu gumowego: ciekłych i sypkich dodatków funkcjonalnych, poprzez analitykę chemiczną we własnych laboratoriach, po magazynowanie na 4000 tysiącach miejsc paletowych w pomieszczeniach magazynowych, w których warunki przechowywania dostosowane są do wymagań materiałowych.

Nowością są usługi, polegające na konfekcjonowaniu i pakowaniu zbiorczym przygotowanych zgodnie z instrukcją klienta kompletnych zestawów surowców do określonych aplikacji. Produkty te konfekcjonowane i pakowane są tak, żeby ich aplikacja nie wymagała rozpakowywania jej poszczególnych komponentów. Worki z odpowiednio dobranych materiałów zostają uwzględnione w recepturze i zostają rozproszone w powstałej w procesie produkcyjnym mieszance, co usprawnia przebieg i podnosi bezpieczeństwo produkcji.

Kolejną innowację stanowi produkcja tzw. "suchych cieczy", która polega na nasyceniu obojętnego nośnika produktami płynnymi i dzięki której prace produkcyjne przebiegają szybciej i bezpieczniej.Więcej informacji:

Dział Promocji

Brenntag Polska Sp. z o.o.
tel. (77) 472 16 57
promocja@brenntag.pl

Pokaż listę newsów

Brenntag Polska
14-04-2014
Ze świata
Brenntag uruchomił centrum serwisowe dla przemysłu gumowego